Jadalnia z salonem. Jak zaaranżować?

Ciekawym pomysłem przy budowie czy remoncie domu jest połączenie jadalni z salonem. Jest to najlepszy pomysł gdy mamy mało przestrzeni. Jak połączyć jadalnie z salonem aby to ładnie wyglądało?

Przed rozpoczęciem powinniśmy zaznaczyć strefę (chociażby wizerunkowo) aby choć mniej więcej wiedzieć gdzie chcemy położyć stół szafki czy fotel.

Na pewno meble z jadalni powinny się komponować z meblami z salonu. Jeśli chodzi o stół to w mniejszych pomieszczeniach na pewno lepszym pomysłem będzie stół okrągły, ponieważ zajmuje mniej miejsca.

Kupując meble najlepszym pomysłem będzie kupienie całego zestawu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będą do siebie pasować i nie będziemy musieli kupować innych mebli. Jeśli jednak nie chcemy skorzystać z takiego rozwiązania powinniśmy poważnie przemyśleć przed zakupem czy będą do siebie pasowały pod względem kolorystycznym jak i stylowym.

Możemy też oddzielić salon oraz jadalnie dzięki pokolorowaniu ścian na inne kolory. Jest to prosty sposób ale efektowny. Oczywiście tu również powinniśmy pamiętam o dobieraniu kolorów.

Zwróćmy uwagę również na oświetlenie, które gra równie dużą role jak kolory ścian czy też meble. Warto też udekorować takie pomieszczenie, ponieważ dekoracje będą nadawały klimat tego pomieszczenia.

Na pustej ścianie możemy powiesić jakiś obraz podobny kolorystyką do pomieszczenia lub zdjęcie naszej rodziny czy też jakiegoś ładnego widoku.

Jeśli mamy to wykonane w eleganckim stylu na pewno nada się żyrandol powieszony tuż nad stołem przy którym spożywamy posiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *