Meble z palet zamiast mebli ze sklepu.

Gdy remontujemy czy też budujemy dom kupujemy meble, ale są też takie, które możemy zrobić sami w domu i nie sprawi nam to zbyt wielkiego problemu.

Taki rodzaj mebli ma wiele zalet. Jedną z tych zalet zdecydowanie jest cena. Zakup całego zestawu może kosztować kilka tysięcy, a cena jednej palety to pięćdziesiąt złotych. Oczywiście musimy również doliczyć farby czy też jakieś dodatki, które chcemy zastosować.

Decydując się na takie meble nie chodzi tylko o cenę. Palety doskonale pasują do różnych rodzajów aranżacji. Taki mebel na pewno jest stylowy i zdecydowanie inny, ponieważ niestety nie często widujemy takie meble w domach znajomych czy też rodziny.

Pierwszy krok jaki powinniśmy podjąć to oczywiście pomiary. Najpierw zmierzmy ile mamy miejsca i zastanówmy się jakich wymiarów ma być ten mebel.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie palet. Przed przystąpieniem do malowania powinniśmy je dobrze wyczyścić i usunąć drzazgi (na przykład papierem ściernym).

Po przygotowaniu palet możemy wziąć się za malowanie. Ale jeszcze przed malowaniem powinniśmy zabezpieczyć drewno impregnatem aby zapobiec zniszczeniu drewna. Impregnat jest przezroczysty więc nie musimy się martwić że paleta zmieni kolor.

Jeśli nasz mebel ma się składać z kilku palet to po zabezpieczeniu i malowaniu możemy je umocować i skręcić. Elementy mocujące (na przykład wkręty) powinniśmy umocować w miejscach mniej widocznych żeby nie psuły wyglądu naszych mebli.

Na koniec możemy przymocować materac do palet i rozłożyć poduszki a następnie cieszyć się unikatowym meblem wykonanym własnoręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *