Łatwe w uprawie kwiaty do ogrodu

Nie każdy jest mistrzem w pielęgnowaniu i opiekowaniu się ogrodem. Natura nie jest łatwa ale czy wiecie, że są kwiaty, które się łatwo uprawia?

Przedstawimy Ci kilka gatunków kwiatów, które posadzić może nawet ktoś zielony w ogrodnictwie.

Jednym z takich kwiatów jest Aksamitka, która nie jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o pielęgnacje. Są to żółto pomarańczowe kwiatki, które najważniejsze co potrzebują to dobrze nasłonecznione miejsce. Te kwiatki bardzo lubią ciepło. Jej zaletą jest też to, że uodporniona jest na wiele chorób, a przesadzanie jej wcale nie szkodzi.

Bratki – są to kwiaty dwuletnie, które są nawet mniej wymagające niż Aksamitka dlatego, że Bratki mogą rosnąć w słońcu albo w cieniu i będą tak samo rosły i kwitły. Kwiaty te wyglądają najładniej do połowy lub końca maja. Warto też wspomnieć, że bratki radzą sobie dobrze nawet w mrozach.

Azalia – piękne kwiaty w kształcie dzwoneczka w kolorach żółtych, pomarańczowych oraz czerwonych. Jej wymagania dotyczące miejsca posadzenia to w połowie ociemnionym miejscu z lekko wilgotnym powietrze lub też słoneczna, ale to zależy od odmiany. Azalia będzie doskonale pasowała, gdy będzie posadzona przy jakimś oczku wodnym czy też na skalniaku.

Sasanki również jak Azalie idealnie pasują na skalniaku. Roślina ta nie może być w całkowitym cieniu, ponieważ na kilka godzin potrzebuje słońca. Jest też idealna jeśli często wyjeżdżamy na troche dłuższy czas niż jeden dzień, lub po prostu mamy mniej czasu, ponieważ radzi sobie znakomicie z niepodlewaniem przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *