Kilka ciekawych projektów architektura ogrodowego

Jeśli mamy wystarczająco dużo wolnego miejsca w ogrodzie na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie wykonanie jakiegoś projektu. Może altanka wokół porośniętych krzewów a może ławeczka pod drzewkiem? W tym artykule podamy kilka ciekawych projektów architekta ogrodowego.

Bardzo przydatnym i posiadającym ciekawe zalety będzie pomysł z altanką. Dzięki takiej altance będziesz mógł zjeść sobie grilla czy też usiąść i poczytać gazetę. Jest to jedna z najpopularniejszych rodzajów budowy w ogrodzie. Na pewno może być miejscem spotkań z rodziną czy też ze znajomymi. Kolejna zaleta ta ochrona przed deszczem i wiatrem także nic dziwnego, że wiele osób ma właśnie altankę w ogrodzie.

Puste miejsce w ogrodzie można również zastąpić małym placem zabaw dla Waszych dzieci. W takim miejscu na pewno można postawić piaskownice, która jest chyba niezbędnym elementem takiego placu jak i miejscem wspomnień każdego dziecka. Możemy również dokupić drewniany mały domek z daszkiem, który będzie połączony ze zjeżdżalnią czy też huśtawką.

Piękno ogrodu pokazuje również oczko wodne, które może być ciekawym i komponującym się z resztą architekturą. Brzegi oczka wodnego można wyłożyć trochę większymi kamieniami oraz posadzić na nich trochę kolorowych kwiatów. Takie miejsce na pewno będzie zwracało uwagę. Na koniec oczywiście możemy wpuścić jakieś rybki.

Jeśli potrzebujesz spokojnego zaciemnionego miejsca i masz drzewo w swoim ogrodzie to powinieneś pod nim postawić ławkę. Będzie to idealnie miejsce do relaksu w postaci czytania książki czy też do skrycia się w gorące letnie dni i wypicia zimnej lemoniady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *