Efekt cegły na ścianie w kilku krokach

Jeśli znudziły nam się zwykłe kolory ścian lub po prostu chcemy coś innego to efekt cegły będzie znakomitym pomysłem. Cegła jest bardzo popularna, ponieważ ścianę z takiej cegły można zobaczyć w hotelach czy restauracjach.

Pierwszym krokiem będzie naniesienie tynku. W miejscu którym chcemy uzyskać właśnie efekt cegły należy nanieść tynk.

Po wyschnięciu tynku możemy się wziąć za zrobienie spoin pomiędzy cegłami. Przy ich robieniu powinniśmy być bardzo dokładni więc jeśli dokładność nie jest naszą cechą to zalecamy wezwać fachowca lub spytać znajomego.

Następnie w miejscu zrobionych spoin należy nakleić pasy taśmą malarską aby móc oddzielić cegły. Oczywiście taśmę naklejamy pionowo jak i poziomo.

Teraz możemy zakupić farmę i ją nałożyć. Ciekawym pomysłem byłoby nałożenie tej farby nie tylko w kolorze cegieł. Ciekawym rozwiązaniem byłoby pomalowanie takiej ściany na kolorowo przez co uzyskać efekt cegieł ale kolorowych.

Nasze paski taśmy malarskiej, które przykleiliśmy wcześniej należy teraz odkleić. Należy pamiętać że farba nie może do końca wyschnąć abyśmy mogli w ogóle odkleić taśmę.

Ostatni krok to czas na poprawki. Możemy wszystko ładnie wygładzić czy też zmodyfikować jakoś te cegły lub je poprawić.

Plusem takiej ściany na której naniesiony jest efekt ceglany będzie pasował do wielu pomieszczeń a nie tylko do sypialni. Taki efekt ciekawie wygląda w salonie czy na ścianie w kuchni pomiędzy wiszącymi a stojącymi szafami. Powinniśmy również pamiętać że stworzenie takiego efektu nie należy do najłatwiejszych więc jeśli nie chcemy robić później poprawek lub zaczynać od nowa to jeśli nie potrafisz radzimy Ci zadzwonić po fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *