Co powinna zawierać nowa funkcjonalna kuchnia?

Funkcjonalna kuchnia to taka, która będzie łatwiejsza w obsłudze oraz w której będziemy mogli robić szybko to co chcemy. Opiszemy też urządzenia, które są warte naszej uwagi i które będą potrzebne w kuchni.

Jedną z takich rzeczy są szuflady do szaf stojących. Ludzie często zamieniają drzwi od szaf na szuflady, które oczywiście są bardziej funkcjonalne wygodniejsze jeśli chodzi o pracę w kuchni. Gdy zostaną tam założone odpowiednie części to taką szufladę będzie można wysunąć do samego końca. Warto użyć tego rozwiązania, gdyż nie musimy się nachylać i wyciągać tylko po prostu wysunąć szufladę.

Teraz czas na kosz, który u Polaków często jest pod zlewem. Warto w naszej kuchni mieć nie tylko jeden kosz jak to zwykle bywa ale kilka pojemników przez co będziemy mogli od razu segregować śmieci. Możemy też zaopatrzyć się w pojemnik na odpady.

Blaty w funkcjonalnej kuchni powinny być wystarczająco wytrzymałe alby można był na nim kroić czy siekać.

Przy projektowaniu kuchni warto też pamiętać aby zaprojektować i wybudować ją tak aby był w niej zastosowany tak zwany trójkąt roboczy. Polega to na tym, że odmierzamy wymiary przykładowo od lodówki do piekarnika. Celem tego trójkąta jest większa wygoda pracy. Taki trójkąt ułatwia chociażby sięganie po różnego rodzaju przyrządy kuchenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *